Kawitacja ultradźwiękowa

Zdrowa, elastyczna i napięta skóra to marzenie każdej kobiety. Podczas procesu starzenia, włókna zawarte w skórze zaczynają tracić swoją elastyczność co powoduje występowanie zmarszczek, zwłaszcza w okolicach czoła i wokół policzków. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest kawitacja czyli oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych. W wyniku tych wibracji o wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek. Zabieg pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zaskórników, wągrów oraz bakterii. Dodatkowo skóra jest wygładzona i nawilżona. Zastosowanie tego zabiegu głęboko regeneruje skórę poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz głębokie oczyszczenie.

Dzięki wibracji ultradźwiękowej skóra jest stale aktywna, dzięki czemu mięśnie są ujędrnione oraz pozbywamy się zmarszczek. Dodatkowo zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych co zwiększa ich metabolizm. Dzięki zastosowaniu oczyszczania usuwamy zastarzałe zrogowacenia, martwe komórki oraz zabrudzenia jak również głęboko oczyszczamy pory. Kawitacja jest odpowiednia dla każdego typu skóry, wrażliwej oraz tłustej ze stanami zapalnymi. Można ją łączyć z dowolnymi zabiegami na twarz, szyje i dekolt.

Do kogo kierowany jest zabieg?

Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób młodych z wrażliwą, delikatną skórą zmagających się z trądzikiem. Dodatkowym wskazaniem jest skóra słabo odżywiona i wymagająca regeneracji. Zabieg jest idealny dla osób pragnących oczyścić swoją skórę. Jest to również dobre przygotowanie do innych zabiegów jak np. nawilżanie skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny oraz daje bardzo dobre efekty

Jak przebiega zabieg kawitacji?

Na początku zabiegu skóra zostaje zwilżona tonikiem indywidualnie dobranym do odpowiedniego typu skóry, następnie kosmetyczka przystępuje do rozprowadzania ultradźwięków przy użyciu specjalnej metalowej szpatułki, która wprawiana jest w wibracje o wysokiej częstotliwości. Zabieg polega na dotykaniu nią skóry i przesuwaniu powoli do przodu zgodnie z biegiem mięśni. Ważne jest aby skóra podczas zabiegu była odpowiednio nawilżona podczas całego procesu. Czas trwania zabiegu to około 20 minut.  Oczyszcza on skórę z martwych komórek, sebum oraz bakterii jak również dezynfekuje powierzchnie poddaną zabiegowi, dzięki czemu nie powstają stany zapalne.

Jak przygotować się do zabiegu kawitacji?

Przygotowanie do zabiegu nie jest wymagane, wszystkie niezbędne czynności zostaną wykonane przez kosmetolog u nas w salonie.

Wskazania do zabiegu kawitacji?

  • trądzik
  • szary koloryt skóry
  • słabe odżywienie i regeneracja skóry

Przeciwskazania do zabiegu kawitacji?

  • Ciąża, laktacja
  • rozrusznik serca
  • choroby nowotworowe

Jak dbać o skórę po zabiegu kawitacji?

Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odświeżona, speelingowana, wygładzona. Jest to zabieg, który można wykonać przed wieczornym makijażem na wielkie wyjście. Po zabiegu warto unikać kosmetyków natłuszczających posiadających w sobie substancje podrażniające. Najlepiej stosować delikatne preparaty o działaniu łagodzącym i kojącym.

ul. Rembielińska 10, Warszawa (Targówek)

Rezerwacje: tel. 660-206-406

Newsletter: