Oferta | Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest od wielu lat jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Polsce i na świecie. Zabieg polega na podawaniu za pomocą strzykawki i igły tzw. koktajle mezoterapeutyczne bezpośrednio do miejsca na skórze, w którym mają zadziałać . Zabieg możemy wykonać w obrębie całego ciała, a stosowane preparaty dobieramy indywidualnie w zależności od potrzeb i efektów, jakie chcemy uzyskać. 

Podawane  koktajle mezoterapeutyczne to sterylne mieszanki substancji aktywnych. Wśród nich najczęściej stosowane to: witaminy, aminokwasy, mikroelementy, wyciągi roślinne czy kwas hialuronowy. Ten ostatni kumuluje cząsteczki wody i wypełnia przestrzenie między włóknami kolagenowymi, dzięki temu skóra jest nawilżona, a zmarszczki zredukowane. 

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłuwanie skóry, które stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny. 

Mezoterapia igłowa | Salon Urody Velure

Jakie efekty zapewnia mezoterapia igłowa?

Na efekty, które możemy uzyskać wpływ ma zastosowany preparat i nakłuwanie skóry. Mezoterapia igłowa nie tylko ujędrnia i odżywia skórę, ale stanowi też świetny sposób na profilaktykę przeciwstarzeniową. Po zabiegu możemy się spodziewać: 

 • poprawy napięcia i kolorytu skóry 
 • zwiększenia nawilżenia 
 • redukcji zmarszczek
 • redukcji rozstępów 
 • redukcji cellulitu 

Komu polecamy mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie spektrum działania. Zabieg najczęściej stosujemy na twarz, szyję, dekolt, dłonie, a możemy poddać mu także na inne obszary ciała w celu ujędrnienia czy redukcji cellulitu. Mezoterapia ma sprawdza się także w terapii wypadania włosów. 

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której wykluczamy występowanie przeciwwskazań. Do najważniejszych należą:

 • alergia na składniki preparatu
 • ciąża lub okres karmienia piersią
 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca

Jak przebiega zabieg krok po kroku?

Podczas konsultacji przed zabiegiem indywidualnie dobieramy najlepszy preparat do danej skóry. Cały zabieg jest przeprowadzony z zachowaniem szczególnej higieny. 

 1. Dokładnie oczyszczamy i dezynfekujemy skórę.
 2. Nakładamy znieczulenie w kremie.
 3. Przy pomocy strzykawki i bardzo cienkiej igły podajemy koktajl mezoterapeutyczny. W tym celu wykonujemy serię nakłuć.
 4. Po podaniu preparatu ponownie dezynfekujemy skórę i nakładamy specjalny krem regeneracyjny lub maskę.

Jak przygotować się do mezoterapii igłowej?

Dzień przed zabiegiem nie pijemy alkoholu. W dniu zabiegu nie przyjmujemy tabletek przeciwbólowych i przeciwgorączkowych (np. Ibuprom, Aspiryna).

Zalecenia po mezoterapii igłowej

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Do kilku godzin widoczne są tak zwane depozyty (ślady nakłuć) w miejscach podania preparatu. 

Przez 2-3 dni należy unikać dodatkowego rozgrzewania i podrażniania skóry. Przez ten czas należy stosować krem regeneracyjny oraz zachowywać zwiększoną higienę. Odpowiedni krem po mezoterapii igłowej doradzamy indywidualnie po zabiegu.

Ile zabiegów najlepiej wykonać? Jak często są zalecane?

W celu uzyskania pełnych efektów zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów co 2-4 tygodnie. 

Zabiegi często wybierane jako uzupełnienie

Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami także w trakcie jednej wizyty. Bardzo efektywne i popularne jest połączenie z oxybrazją lub peelingami chemicznymi, np. PRX T33.

Q&A
Pytania i odpowiedzi

Czy zabieg jest bolesny?

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie, które minimalizuje dyskomfort. Wiele zależy od indywidualnego progu bólu oraz momentu w cyklu menstruacyjnym. Zdarza się, że kobiety zaraz przez miesiączką lub w jej trakcie mocniej odczuwają ból.

Czy zabieg można wykonać wiosną lub latem?

Tak, zabieg jest całoroczny. Nie uwrażliwia skóry na słońce. Opalania należy unikać tylko przez kilka dni po zabiegu. 

Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej?

Pierwsze efekty (m.in. poprawa nawilżenia i koloryt) są widoczne już po około tygodniu od zabiegu. Pełne efekty (m.in. zwiększenie napięcia, ujędrnienie)  będą widoczne po zakończeniu serii.