Oferta | Medycyna estetyczna
Mezoterapia igłowa
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest od wielu lat jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Polsce i na świecie. Zabieg polega na podawaniu za pomocą strzykawki i igły tzw. koktajle mezoterapeutyczne bezpośrednio do miejsca na skórze, w którym mają zadziałać . Zabieg możemy wykonać w obrębie całego ciała, a stosowane preparaty dobieramy indywidualnie w zależności od potrzeb i efektów, jakie chcemy uzyskać.
Podawane koktajle mezoterapeutyczne to sterylne mieszanki substancji aktywnych. Wśród nich najczęściej stosowane to: witaminy, aminokwasy, mikroelementy, wyciągi roślinne czy kwas hialuronowy. Ten ostatni kumuluje cząsteczki wody i wypełnia przestrzenie między włóknami kolagenowymi, dzięki temu skóra jest nawilżona, a zmarszczki zredukowane.
Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłuwanie skóry, które stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny.
Jakie efekty zapewnia mezoterapia igłowa?
Na efekty, które możemy uzyskać wpływ ma zastosowany preparat i nakłuwanie skóry. Mezoterapia igłowa nie tylko ujędrnia i odżywia skórę, ale stanowi też świetny sposób na profilaktykę przeciwstarzeniową. Po zabiegu możemy się spodziewać:
- poprawy napięcia i kolorytu skóry
- zwiększenia nawilżenia
- redukcji zmarszczek
- redukcji rozstępów
- redukcji cellulitu
Komu polecamy mezoterapię igłową?
Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie spektrum działania. Zabieg najczęściej stosujemy na twarz, szyję, dekolt, dłonie, a możemy poddać mu także na inne obszary ciała w celu ujędrnienia czy redukcji cellulitu. Mezoterapia ma sprawdza się także w terapii wypadania włosów.
Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której wykluczamy występowanie przeciwwskazań. Do najważniejszych należą:
- alergia na składniki preparatu
- ciąża lub okres karmienia piersią
- stany zapalne skóry
- opryszczka
- choroby nowotworowe
- cukrzyca
Jak przebiega zabieg krok po kroku?
Podczas konsultacji przed zabiegiem indywidualnie dobieramy najlepszy preparat do danej skóry. Cały zabieg jest przeprowadzony z zachowaniem szczególnej higieny.
- Dokładnie oczyszczamy i dezynfekujemy skórę.
- Nakładamy znieczulenie w kremie.
- Przy pomocy strzykawki i bardzo cienkiej igły podajemy koktajl mezoterapeutyczny. W tym celu wykonujemy serię nakłuć.
- Po podaniu preparatu ponownie dezynfekujemy skórę i nakładamy specjalny krem regeneracyjny lub maskę.
Jak przygotować się do mezoterapii igłowej?
Dzień przed zabiegiem nie pijemy alkoholu. W dniu zabiegu nie przyjmujemy tabletek przeciwbólowych i przeciwgorączkowych (np. Ibuprom, Aspiryna).
Zalecenia po mezoterapii igłowej
Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Do kilku godzin widoczne są tak zwane depozyty (ślady nakłuć) w miejscach podania preparatu.
Przez 2-3 dni należy unikać dodatkowego rozgrzewania i podrażniania skóry. Przez ten czas należy stosować krem regeneracyjny oraz zachowywać zwiększoną higienę. Odpowiedni krem po mezoterapii igłowej doradzamy indywidualnie po zabiegu.
Ile zabiegów najlepiej wykonać? Jak często są zalecane?
W celu uzyskania pełnych efektów zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów co 2-4 tygodnie.
Zabiegi często wybierane jako uzupełnienie
Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami także w trakcie jednej wizyty. Bardzo efektywne i popularne jest połączenie z oxybrazją lub peelingami chemicznymi, np. PRX T33.
Q&A
Pytania i odpowiedzi
Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie, które minimalizuje dyskomfort. Wiele zależy od indywidualnego progu bólu oraz momentu w cyklu menstruacyjnym. Zdarza się, że kobiety zaraz przez miesiączką lub w jej trakcie mocniej odczuwają ból.
Tak, zabieg jest całoroczny. Nie uwrażliwia skóry na słońce. Opalania należy unikać tylko przez kilka dni po zabiegu.
Pierwsze efekty (m.in. poprawa nawilżenia i koloryt) są widoczne już po około tygodniu od zabiegu. Pełne efekty (m.in. zwiększenie napięcia, ujędrnienie) będą widoczne po zakończeniu serii.