Oferta | Makijaż permanentny
Microblading
Co to jest microblading brwi?
Microblading to nowoczesny zabieg rekonstrukcji brwi, inaczej nazywany metodą piórkową. Dzięki tej manualnej technice makijażu permanentnego możemy uzyskać imitację włosów, które idealnie komponują się z naturalnymi brwiami. Zabieg pozwala nie tylko zagęścić łuki, ale także nadać im piękny kształt.
Chociaż microblading jest uważany za dość nową technikę, to tak naprawdę jest stosowany od wielu wieków. Jego kolebką jest Azja, czyli region, w którym króluje perfekcja, precyzja i naturalność.

Jakie efekty zapewnia microblading brwi?
Metoda piórkowa daje najbardziej naturalny efekt ze wszystkich technik makijażu permanentnego brwi. Do zabiegu używamy bardzo cienkich ostrzy, które tworzą drobne włoski, dzięki temu możemy:
- wypełnić ubytki w brwiach
- poprawić proporcje
- nadać im pełniejszy i bardziej puszysty wygląd
- poprawić kształt łuków
- przedłużyć brwi
- zbliżyć brwi do siebie
Komu polecamy microblading brwi?
Microblading brwi to zabieg idealny dla kobiet, które chciałyby podkreślić brwi i jednocześnie cenią sobie subtelność, delikatność i naturalny wygląd. Często wybierają go osoby, u których nastąpiło przerzedzenie włosów ze względu na wiek, przebyte choroby, lub nieudane stylizacje brwi. Sprawdzi się u blondynek, szatynek, brunetek, rudych i siwych.
W szczególności polecamy go osobom, które:
- mają rzadkie brwi
- mają prawie niewidoczne, jasne brwi
- mają za mało włosków na początku lub końcu łuków
- mają puste miejsca w środku brwi
- mają blizny, w których nie rosną włoski
- chcą poprawić kształt brwi (także tych gęstych)
- przeszły lub wybierają się na chemioterapię (tylko za zgodą lekarza)
- chorują na alopecję
Zabieg przeznaczony jest także dla nastolatek i mężczyzn.
Efekty naszej pracy
Jakie są przeciwwskazania do microbladingu brwi?
Przeciwwskazania do tego zabiegu dzielimy na 3 grupy: czasowe, względne i bezwzględne. Pierwsza z nich uwzględnia sytuacje, po których zakończeniu możemy wykonać zabieg. Druga sytuacje, które wymagają konsultacji z lekarzem i kosmetologiem. Sytuacje z ostatniej grupy całkowicie wykluczają możliwość zabiegu.
Przeciwwskazania
- Czasowe
- Względne
- Bezwzględne
- świeża opalenizna
- chemioterapia
- ciąża oraz laktacja (ok. 3 miesiące po laktacji)
- świeże blizny
- infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe
- zmiany dermatologiczne w miejscu pigmentacji
- leczenie dermatologiczne
- przebyty niedawno covid
- szczepienie na covid
- przyjmowanie leków antydepresyjnych
- przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych
- stosowanie miejscowo leków sterydowych
- przyjmowanie antybiotyków
- uczulenie na niektóre składniki kosmetyków
- przebyte choroby nowotworowe (wyłącznie za zgodą lekarza)
- poparzenie w miejscu pigmentacji
- choroby autoimmunologiczne
- łuszczyca
- bielactwo
- choroby serca
- nieunormowana cukrzyca
- bliznowiec
- epilepsja
- żółtaczka
- hemofilia
- zaburzenia psychiczne



Jak przebiega zabieg krok po kroku?
Zabieg wykonuje wyłącznie certyfikowana linergistka. Poprzedza go konsultacja u kosmetologa, podczas której wypełniamy kartę kosmetologiczną i kartę makijażu permanentnego. Następnie przeprowadzamy zabieg mini oxybrazji na okolice brwi w celu oczyszczenia skóry i przygotowania jej do pigmentacji oraz nakładamy znieczulenie w kremie.
W trakcie zabiegu stosowane jest również znieczulenie w płynie, które powoduje, że klientka nic nie czuje podczas pigmentacji.
- Omawiamy z Klientką kształt brwi i kolor pigmentu
- Wykonujemy rysunek
- Gdy Klientka zaakceptuje rysunek, przystępujemy do wykonania pigmentacji
- Zabieg polega na manualnym wykonaniu delikatnych nacięć imitujących włosy, do czego stosuje specjalny pen wyposażony w mikroostrza
Każde ostrze jest jednorazowe. Wszystkie narzędzia wielorazowego użytku (np. pen) są wysterylizowane w autoklawie i rozpakowywane przy Klientce.
W trakcie zabiegu stosujemy również znieczulenie w płynie, które powoduje, że Klientka nic nie czuje podczas pigmentacji.
Zabieg z konsultacją kosmetologiczną trwa 2 godziny. Sam microblading u linergistki trwa godzinę.
Po upływie 4-8 tygodni wykonujemy dopigmentowanie, które jest zabiegiem obowiązkowym i bezpłatnym.
Jak przygotować się do microbladingu brwi?
Przygotowanie do zabiegu manualnej rekonstrukcji brwi dzielimy na kilka etapów:
- przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonujemy henny, regulacji oraz laminacji brwi
- przez 7 dni przed zabiegiem nie stosujemy kosmetyków samoopalających oraz balsamów brązujących
- przez 6 godzin przed zabiegiem nie spożywamy kawy
- przez 24 godziny przed zabiegiem nie spożywamy alkoholu oraz innych środków odurzających oraz nie przyjmujemy, które mogą rozrzedzać krew (Aspiryna, Polopiryna, Ibuprofen)

Zalecenia po microbladingu brwi
Stosowanie się do zaleceń ma ogromny wpływ na końcowy wygląd makijażu permanentnego. Pielęgnację brwi po microbladingu możemy podzielić na kilka etapów:
- przez 2 dni nie moczymy brwi
- od 3 dnia zalecamy myć brwi 2 razy dziennie (rano i wieczorem) wodą z mydłem oraz osuszać czystym ręcznikiem
- przez 7-14 dni po zabiegu zachowujemy szczególną higienę
Przez cały okres utrzymywania się strupków zachowujemy szczególną ostrożność, czyli:
- nie bierzemy długich, gorących pryszniców i kąpieli
- nie chodzimy na basen
- nie morsujemy
- nie opalamy się i nie korzystamy z solarium
- nie „skubiemy” i nie drapiemy brwi
- nie zrywamy strupków
- nie stosujemy na brwi oraz ich okolice żadnych produktów pielęgnacyjnych tj. kremów, peelingów, serów itp.
- NIE STOSUJEMY WAZELINY, GLICERYNY I INNYCH PRODUKTÓW NATŁUSZCZAJĄCYCH
Jak często powtarzać zabieg?
Aby utrzymać efekt pięknych brwi, zabieg należy odświeżać średnio co 1-2 lata. Wiele zależy od rodzaju skóry, koloru zastosowanego pigmentu i efektu, jaki nas zadowala.
Blondynkom, którym wykonamy delikatniejszy, subtelniejszy i jaśniejszy makijaż, rekomendujemy dopigmentowanie raz w roku. Szatynkom i brunetkom z ciemniejszymi brwiami zalecamy powtórzenie zabiegu co 1,5- 2 lata.
W naszym salonie przysługuje zniżka 50% od ceny regularnej przy dopigmentowaniu po roku od wizyty uzupełniającej i zniżka 30% w kolejnym roku.
Jak jest cena microbladingu?
Zabieg u certyfikowanej linergistki Dominiki kosztuje 1500 zł. Wizyta uzupełniająca w terminie 4-8 tygodni jest gratis.
Zabieg u certyfikowanej linergistki i szkoleniowca Katarzyny kosztuje 1800 zł. Wizyta uzupełniająca w terminie 4-8 tygodni jest gratis.
Odświeżenie brwi do roku od wizyty uzupełniającej jest tańsze o 50% od ceny regularnej. Odświeżenie brwi od 12 do 24 miesięcy od wizyty uzupełniającej jest tańsze 30% od ceny regularnej.
Zabiegi często wybierane jako uzupełnienie
Zabiegi na twarz zwłaszcza oxybrazja, czyli oczyszczanie z wykorzystaniem urządzenia, które za pomocą czystego tlenu i soli fizjologicznej złuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory, rozjaśnia, nawilża i dezynfekuje skórę.
Lifting i laminacja rzęs, czyli idealne podkręcenie, przyciemnienie i odżywienie rzęs. Po zabiegu widoczny jest tzw. „efekt zalotki” lub sztucznych rzęs bez doczepiania.
Q&A
Pytania i odpowiedzi
Podczas zabiegu wykonujemy bardzo dokładny techniczny rysunek brwi za pomocą nitki suwmiarki. Rysunek ten jest naszą podstawą do pigmentacji. Tłumaczymy też Klientce, jak makijaż będzie wyglądał po całkowitym wygojeniu brwi.
Jeśli Klientka chce zobaczyć się w nowych brwiach, to zapraszamy na bezpłatną konsultację z wizualizacją. Podczas spotkania omówimy także kolor pigmentu oraz wyeliminujemy wszelkie przeciwwskazania.
Na trwałość makijażu wpływ ma wiele czynników, między innymi: nasz wiek, rodzaj skóry, stosowanie się do zaleceń po zabiegu, kolor użytego pigmentu, przyjmowanie suplementów diety i leków, częstość wykonywania zabiegów kosmetycznych, choroby skóry, zaburzenia hormonalne, ekspozycja na promieniowanie słoneczne itd.
Skóra tłusta jest dość problematyczna. Wiele linergistek z góry odsyła takie klientki lub rekomenduje im od razu tylko metodę cieniowania twierdząc, że makijaż na takiej skórze się nie utrzyma.
Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika jednak, że można wykonać na takiej skórze dobrze utrzymujący się microblading. Kluczowa jest prawidłowa technika oraz pielęgnacja po zabiegu.
Jeśli podczas wizyty linergistka uzna, że microblading nie będzie spełniał jej i klientki oczekiwań, może zaproponować inną technikę makijażu np. combo (połączenie microbladingu z cieniowaniem) lub powder effect.
Klientki określają zabieg jako prawie bezbolesny, ale jest to mocno uzależnione od indywidualnego progu bólu. Często wpływ na odczucia ma także dzień cyklu menstruacyjnego, w którym znajduje się Klientka. Warto zaplanować zabieg, tak aby nie był on wykonywany w trakcie menstruacji lub tuż przed nią.
Jeśli są do tego wskazania Klientka jest znieczulana przed pigmentacją. Z kolei na początku zabiegu (tuż po wykonaniu pierwszych włosów „szablonowych”) podawane jest znieczulenie wtórne, co powoduje, że pigmentacja jest bezbolesna.
Jak najbardziej, bardzo często kobiety w dojrzałym wieku decydują się na zabieg ze względu przerzedzające się brwi. Podkreślone brwi u takiej Klientki wyglądają bardzo naturalnie i odejmują lat. Klientka nie musi już się malować i codziennie wygląda pięknie. Ponadto ze względu na wolniejszą keratynizację naskórka microblading u kobiet w dojrzałym wieku utrzymuje się dłużej.
W takiej sytuacji należy najpierw zgłosić się na konsultację. Z reguły jeśli stary makijaż jest już bardzo jasny i był wykonywany dawno temu, to zabieg jest możliwy. Natomiast jeśli jest dość intensywny, a jego kształt bardzo wyraźny, to należy najpierw go rozjaśnić lub usunąć. Wiąże się to z wykonaniem paru zabiegów laserem w odstępie 6-8 tygodni. Czasami można jednak zastosować połączenie microbladingu z cieniem, czyli metodę combo.
Tak, ale dużo zależy, od tego jak wyglądają brwi, tj. jaki jest kolor i układ włosa. Aby linergistka mogła to ocenić, należy umówić się na konsultację lub wysłać zdjęcia brwi. Jednak taką Klientkę nie obowiązuje zniżka -50% i -30%.
Bezpośrednio po zabiegu trzeba odpowiednio dbać o makijaż. Przede wszystkim nie można opalać brwi. Dlatego wykonanie pigmentacji należy zaplanować minimum 2 tygodnie przed wyjazdem na wakacje. Wtedy brwi zdążą się zewnętrznie wygoić (nie będzie już strupków). Podczas wyjazdu bezwzględnie zalecamy stosować co parę godzin stosować krem z filtrem SPF50 i nosić kapelusz czy czapkę z daszkiem. Jeśli Klientka chce się opalać, to powinna zaplanować dopiero po powrocie.
Nawet po całkowitym wygojeniu brwi rekomendujemy nie wystawianie ich na silne promieniowanie słoneczne, ponieważ przyspiesza ono blaknięcie i przebarwianie się pigmentu.