Oferta | Kosmetologia / Zabiegi na ciało

Karboksyterapia

Kobieta w ciąży w gabinecie

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest to iniekcyjne podanie oczyszczonego dwutlenku węgla (CO2) pod skórę, w celu poprawy wyglądu skóry.

Dwutlenek węgla nazywany inaczej cudowny gazem.  Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stan zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Po paru miesiącach rozpoczyna się remodeling skóry.  Włókna kolagenowe zaczynaja się kurczyć, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Dzięki temu zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia “skórki pomarańczowej”.

Wskazania do zabiegu

  • Redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej
  • Zmarszczki i cienie wokół oczu
  • Cellulit
  • Blizny potrądzikowe i pooperacyjne
  • Rozstępy
  • Łysienie- wzmacnianie cebulek włosów oraz ograniczenie wypadania
  • Zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
  • Zwiotczenie skóry związane z wiekiem
  • Rewitalizacja skóry dekoltu, szyi i rąk (odmłodzenie)liczne, drobne zmarszczki na twarzy

Jak wygląda zabieg?

Dwutlenek węgla podawany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które reguluje jego przepływ. Przy użyciu cienkiej igły gaz zostaje aplikowany pod skórę. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpieranie pod skórą. CO2 szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia. Długość trwania zabiegu zależna jest od okolicy zabiegowej oraz ilości podawanego gazu.

Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa około 15 minut. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach. Najpierw raz w tygodniu potem raz w miesiącu w celu potrzymania efektów.

Jakie są przeciwwskazania do karoksyterapii?

  • Ciąża
  • Karmienie piersią (przeciwwskazanie względne)
  • Ostra infekcja
  • Niewydolność oddechowa
  • Zakrzepowe zapalenie żył
  • Hemofilia
  • Nieleczone nadciśnienie tętnicze
  • Przebyty udar lub zawała serca
  • Padaczka
  • Choroby skóry w miejscu zabiegowym

Wygląd skóry tuż po zabiegu

W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania „siniaków”. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, które zanika po kilku minutach. Może towarzyszyć świąt skóry.

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii?

Zabieg ten nie wymaga szczególnego przygotowania. Warto pamiętać o tym, by nie przyjmować przez 48 godzin przed zabiegiem aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi. W dniu poprzedzającym zabieg nie zaleca się spożywania alkoholu.

Ile zabiegów karboksyterapii należy wykonać?

Podczas pierwszej wizyty po zapoznaniu się z problem, możemy podać przybliżoną liczbę zabiegów . Z naszego doświadczenia wynika, że minimalna seria składa się z 6 zabiegów. Redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej może wymagać większej liczby zabiegów w zależności od odczekiwanego efektu.

Q&A
Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa zabieg karboksyterapii?

Czas trwania zabiegu zależny jest od powierzchni na jakiej jest on wykonywany i dawki aplikowanego dwutlenku węgla. Przykładowo okolica oczu to zaledwie 5 minut, dłonie 10 minut, twarz, szyja oraz dekolt czy uda to około 30 minut.

Jak często wykonuje się zabieg karboksyterapii?

Najważniejsza jest systematyczność i regularność zabiegów. Z największą częstotliwością odbywają się zabiegi mające na celu redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj spotykamy się co 4/5 dni. W przypadku redukcji cellulitu zabiegi odbywają się raz w tygodniu. Z najmniejszą częstotliwością zalecamy wykonywanie zabiegów mających na celu usuwanie rozstępów (14 dni), oraz zabiegów rewitalizujących twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.

Czy podczas jednej wizyty zabieg karboksyterapii może być wykonany na kilka okolic?

Wszystko zależy od naszego problemu, czy będziemy wykonywać zabieg na tkankę tłuszczową czy rewitalizacji skóry na twarzy. Podczas jednej sesji zabiegowej można zaaplikować określoną ilość gazu, więc nie zawsze możliwe będzie połączenie kilku obszarów zabiegowych podczas jednej wizyty.  Czasami zdarza się że można połączyć jedną okolicę np. uda i drugą małą okolicę oczu. Wszystko jednak zostanie dokładnie zaplanowane podczas pierwszej wizyty.

Czy karboksyterapię można połączyć z innymi zabiegami?

Podczas jednej wizyty nie polecamy wykonywać karboksyterapii oraz innego zabiegu na tę samą partię ciała. Świetnie sprawdzają się jednak terapie łączone, które składają się z karboksyterapii i innej metody wykonywanej w różne dni. Do poprawy jędrności skóry twarzy oraz redukcji zmarszczek polecamy połączenie karboksyterapii z mezoterapią mikroigłową lub falą radiową.  niwelowania cellulitu wykorzystujemy połączenie karboksyterapii z zabiegiem Liporadiologii i presoterapii. W przypadku redukcji rozstępów rewelacyjnie sprawdza się połączenie z zabiegiem EstGen i osocze. Ten duet jest też idealny u kobiet po ciąży walczących z rozstępami i wiotką skórą brzucha.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Zawsze podkreślamy, że odczucia bólowe to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z nas ma inny próg bólu. Dodatkowa dużą rolę odgrywa nasz cykl menstruacyjny, możemy być wtedy bardziej wrażliwe i tkliwe. Oczywiście, podczas zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort, który wynika z ukłucia i podania gazu.

Pielęgnacja po zabiegu CO2

Po zabiegu karboksyterapii musi zwrócić szczególną uwagę na higienę. Pamiętajmy, że zabieg jest wykonywany metodą iniekcji. Dochodzi do naruszenia ciągłości skóry. Dobrze jest nie dotykać obszaru zabiegowego brudnymi rękami, nie nakładamy makijażu w dniu zabiegu, jeśli zabieg jest wykonywany w obrębie twarzy, dezynfekujemy i myjemy swoje pędzle do makijażu, zmieniamy ręcznik na czysty oraz poszewkę od poduszki. Przy zabiegach na skórę głowy podobnie, nie nakładamy pianki oraz lakieru na skórę głowy oraz myjemy szczotkę do włosów i dezynfekujemy. W przypadku zabiegów na ciało dobrze jest mieć ubranie na zmianę.