Co to jest Microblading?

Jeśli słowa „makijaż permanentny brwi” kojarzą Ci się z czarnymi brwiami pijawkami to uwierz mi, że nie słyszałaś jeszcze o microbladingu.

Microblading to najbardziej naturalnie wyglądający makijaż permanentny brwi.

Nie ma tutaj mowy o efekcie czarnych pijawek. Nie ma on nic wspólnego z makijażem permanentnym metodą cieniowania/pudrową, czyli taką standardową pigmentacją brwi, jaką wszyscy znają.

Na czym polega Microblading?

Microblading – inaczej metoda włoskowa lub piórkowa polega na ręcznym wykonaniu wielu bardzo delikatnych i płytkich nacięć w skórze oraz wypełnieniu ich pigmentem, które w efekcie będą łudząco przypominały włoski. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego jednorazowego mikroostrza inaczej zwanego piórkiem ( stąd wzięła się nazwa „piórkowy”).

Ostrze składa się z wielu (9,11, a nawet 15) igieł ułożonych ściśle jedna za drugą. Jest to metoda manualna/ręczna, która wymaga dużej precyzji i doświadczenia linergistki ( tak nazywamy osobę wykonującą makijaż permanentny). Metoda ta wymaga niezwykłej staranności, a linergistka wykonująca tą technikę powinna specjalizować się w niej abyś mogła być spokojna, że efekt zabiegu będzie taki jakiego oczekiwałaś. 

Jaki efekt uzyskasz, gdy zdecydujesz się na Microblading?

Microblading to metoda dzięki której brwi nabiorą prawidłowego kształtu i proporcji, będą gęstsze, podkreślone, wyraźniejsze ale w tym wszystkim będą dopasowane do Klientki. Naszym celem jest uzyskanie efektu PODKREŚLENIA a nie PRZERYSOWANIA. Nasze Klientki najczęściej przychodzą do nas bo szukają „naturalności” a nie oczekują stworzenia całkiem nowego wyglądu.

Ile wizyt potrzebujesz, żeby osiągnąć efekt?

Zabieg pigmentacji składa się z 2 wizyt

  • pierwszej wizyty, która składa się z konsultacji u kosmetolożki  oraz pigmentacji u linergistki 
  • wizyta uzupełniająca czyli inaczej tzw. dopigmentowanie podczas, którego dokładany jest pigment do każdego włoska 

Jak długo utrzyma się efekt microbladingu?

Microblading utrzymuje się od roku do dwóch lat. Po tym czasie należy makijaż odświeżyć czyli znów dopigmentować. Różny czas utrzymywania się microbladingu głównie zależy od:

  • Rodzaju skóry Klientki – czym skóra bardziej tłusta tym makijaż będzie się utrzymywał krócej a czym skóra bardziej sucha tym makijaż będzie utrzymywał się dłużej
  • koloru pigmentu – kolory jaśniejsze utrzymują się około roku a ciemniejsze dłużej

Microblading jest idealny nawet dla blondynek i osób oczekujących bardzo naturalnego efektu podkreślenia brwi. Takimi właśnie efektami, które wyszły spod naszych rąk może się pochwalić wiele Klientek, a wśród nich wiele osób z pierwszych stron gazet. 

Chcesz mieć takie piękne brwi?

Nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj wizytę w naszym salonie!