Piękna sylwetka bez Cellulitu w gabinecie

Jak powstaje cellulit?

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach i ramionach. Niechciana skórka pomarańczowa to efekt gromadzenia się toksyn i produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych. Gdy otaczające je włókna ulegają stwardnieniu, na skórze powstają charakterystyczne górki i dołeczki. W skrajnych przypadkach są one nawet bolesne. W całym tym procesie udział bierze żeński hormon estrogen. Z tego powodu mężczyźni nie muszą zmagać się z tą przypadłością.

Najlepsze zabiegi na cellulit

W walce z cellulitem bardzo kluczowa jest zdrowa dieta i ćwiczenia. Często jednak prawdziwy przełom przynoszą dopiero profesjonalne zabiegi, które pomagają dosłownie rozbić przerośnięte komórki tłuszczowe i pozbyć się nagromadzonych toksyn. Najbardziej znane i pomocne w redukcji cellulitem są:

 1. LIPORADIOLOGIA/ENDERMOLOGIA – masaż urządzeniem wytwarzającym równomierne podciśnienie. Działa przeciwobrzękowo i modelująco. Liporadiologia rozwałkowuje nam cellulit, wspomaga procesy metaboliczne, odprowadza toksyny z organizmu i wspomaga odchudzanie.
 2. PRESOTERAPIA/DRENAŻ UCISKOWY – dzięki kompresorowi kombinezon w który zapinamy Klientkę, pompuje stopniowo powietrze w odpowiednie miejsca na naszym ciele, co powoduje kontrolowany ucisk. Zabieg pobudza krążenie krwi i limfy, a tym samym przyspiesza odprowadzenie wody i toksyn z tkanek.
 3. KARBOKSYTERAPIA – wprowadzanie dwutlenku węgla pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia. Przyspiesza metabolizm komórkowy i wydalanie tłuszczu.
 4. BODY WRAPPING i GUAM – smarujemy ciało preparatem pobudzającym krążenie, a następnie owijamy w folię. Zabieg ułatwia spalanie tłuszczu i działa przeciwobrzękowo.
 5. MEZOTERAPIA – polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranego preparatu do skóry i tkanki podskórnej. Ostrzykiwanie newralgicznych miejsc poprawia przemianę materii w komórkach i napina skórę.
 6. LASER – światło lasera wnika do tkanki podskórnej na głębokości między 2 a 6 cm. Pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych oraz obkurczanie się starych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta.
 7. KRIOTERAPIA – zamrażanie tkanki tłuszczowej, działa przeciwobrzękowo, wspomaga usuwanie toksyn, poprawia krążenie i przemianę materii.

Zdrowa i zbilansowana dieta w walce z cellulitem

Walka z cellulitem zawsze powinna obejmować zmianę nawyków na zdrowsze. Poniżej znajdziecie trzy podstawowe zasady, które trzeba mieć na uwadze.

 1. Każda z nas powinna ograniczyć cukier, sól i biała mąkę. Pamiętajmy, że cukier dostarcza nam pustych kalorii, a sól zatrzymuje wodę w organizmie.
 2. Ważne aby jeść chude mięso, np. drób i cielęcinę. Smażenie warto zastąpić gotowaniem i pieczeniem.
 3. Owoce i warzywa są niezbędne w zdrowej diecie, ale warto pamiętając, że niektóre z nich mnóstwo cukru np. banany czy białe winogrona.

Rozpoczynając zmianę stylu życia warto skontaktować się z dietetykiem, aby dobrał nam indywidualnie zbilansowaną dietę, która będzie dostosowana do stanu naszego zdrowia i trybu życia.

Masz cellulit? Zacznij pić więcej wody

Nasz organizm składa się w 70% z wody. Jest ona absolutnie niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Woda poprawia trawienie, rozprowadza wszystkie substancje odżywcze do tkanek i bierze udział w wydalaniu złych produktów przemiany materii. Utrata już 20% wody z organizmu powoduje ciężkie odwodnienie a nawet śmierć. Dlatego pamiętajmy o piciu 1,5-2 litrów wody dziennie.

Zalety picia WODY:

 • dodaje energii
 • orzeźwia
 • zwiększa koncentrację
 • utrzymuje równowagę pH skóry
 • usuwa toksyny
 • poprawia krążenie
 • reguluje temperaturę ciała
 • odpowiada za prawidłowa prace nerek